ON / BY Weddy/ IN Podróż poślubna/ 1 Comment

Łeba na wakacje dla zakochanych? Dlaczego właśnie tam?

Łeba jest znana jako nadmorska miejscowość położona między dwoma jeziorami Łebsko i Sarbsko, zaś przez centrum miejscowości płynie rzeka Łeba. Tak więc prawie z każdej strony otoczona jest przez wodę. Łeba stanowi również idealną bazę noclegową, z której turyści często robią jednodniowe wyjazdy w okolice miejscowości, zwiedzając atrakcje turystyczne.

W Łebie żadna para zakochanych nie będzie się nudzić, a na każdego turystę czeka mnóstwo atrakcji. Łeba to także idealne miejsce do uprawiania różnego rodzaju sportów. Dla lubiących aktywny wypoczynek turystów czekają liczne ścieżki rowerowe i biegowe, korty, baseny, parki oraz bogata oferta szkół sportów wodnych.

Dlaczego Łeba?

Oprócz trzech zadbanych kąpielisk dla amatorów opalania i kąpieli w Bałtyku Łeba ma sporo do zaoferowania. Oto kilka atrakcji, które mogą przekonać turystów do spędzenia letniego urlopu właśnie tam.

Słowiński Park Narodowy – do spędzenia pobytu w Łebie kusi bliskość urzekającego Parku Narodowego w którym można zobaczyć ruchome wydmy.

Allegro Cup – co roku w Łebie organizowane są prestiżowe zawody w windsurfingu zaliczane do klasyfikacji Pucharu Europy w Formule Windsurfing (Euro-Cup).

Zabytki – wielbiciele historii i zabytków znajdą tu coś dla siebie. Barokowy kościół z 1683 roku z wieżą szachulcową z XVIII w., do budowy którego użyto częściowo materiałów z kościoła św. Mikołaja zniszczonego przez sztormy w 1558 r. to nie lada atrakcja! Oprócz tego w okolicznych wsiach istnieją jeszcze dobrze zachowane zabytki kultury Słowińców.

Magiczne lustra

Zbudowany z 145 luster magiczny labirynt, zapewni zakochanym niesamowitą dawkę wesołej zabawy. Labirynt, z którego nie zawsze tak prosto wyjść, ma długość ponad 50m. W środkowej części labiryntu znajduje się gabinet krzywych zwierciadeł. Niesamowite miejsce rozrywki i dobrej zabawy nie tylko dla dzieci, młodzieży ale też i dorosłych. Labirynt usytuowany jest w centrum Łeby przy Skwerze Rybaka.<

Wydmy ruchowe z ukochaną osobą

Corocznie wydmy, czyli ruchome piaski w Łebie odwiedza prawie 300 tysięcy osób. Za główny cel wycieczki każdy stawia sobie zdobycie ponad 30 metrowej Góry Łąckiej, która jest najatrakcyjniejszą ze wszystkich wydm na terenie SPN.

Jest to idealne miejsce na spędzenie romantycznego popołudnia z ukochaną osobą, ponieważ z jej wierzchołka podziwiać można przepiękną panoramę na Mierzeję Łebską, a po południowej stronie odsłania się martwy zasypany las

Rejsy wycieczkowe

Łeba to stara osada rybacka, a tradycja połowu ryb kultywowana jest do dzisiaj. Obok profesjonalnych kutrów stacjonują tu statki wycieczkowe, co szczególnie przypadnie do gustu amatorom wędkarstwa. W sezonie letnim stateczki odpływają bardzo często. Taka romantyczna przejażdżka pozwala spojrzeć na plażowiczów z zupełnie innej perspektywy. Zakochanym w świecie głębin morskich proponujemy rejsy połączone z nurkowaniem.

Rejsy wycieczkowe można odbyć również po jeziorze Łebsko. Statki OHAR, ALKA i KORMORAN zabiorą nas na wydmy lub do skansenu w Klukach. Stylizowane stare kutry rybackie zabiorą nas w rejsy widokowe po morzu i na zachody słońca oraz na rejsy połączone z połowem ryb.

Po Jeziorze Łebsko organizowane są rejsy ekologicznymi statkami, które pływają na dwóch trasach.

TRASA I obejmuje krótkie 25 minutowy rejsy z Rąbki do Wyrzutni i z powrotem.

TRASA II to całodniowa wycieczka z przewodnikiem do Skansenu Słowińcu w Klukach. Wycieczka obejmuje przejazd kolejką z Łeby do Rąbki, rejs statkiem z Rąbki do Kluk, zwiedzanie skansenu i powrót tym samym szlakiem.

Oferta noclegowa

Łeba posiada również dobrze przygotowaną bazę noclegową. Może się ona pochwalić noclegami nad morzem po bardzo przystępnych cenach. Ośrodki wypoczynkowe, usytuowane w niedużej odległości od morza to wyjątkowe i niepowtarzalne miejsce, które umożliwia wspaniały wypoczynek. Położenie wśród zieleni strefy uzdrowiskowej, z dala od zgiełku miasta gwarantuje spokojny wypoczynek, a znajdujące się nieopodal piaszczyste plaże Łeby zachęcają do romantycznych spacerów i aktywnego wypoczynku.

Sea Park

Latarnie morskie są jedną z największych atrakcji turystycznych na polskim wybrzeżu. Turyści przemierzają całe wybrzeże aby odwiedzić każdą po kolei, ale jest też możliwość zobaczenia ich wszystkich w jednym miejscu w parku miniatur w Sea Parku. Wszystkie eksponaty odwzorowane są z niezwykłą dbałością o szczegóły.

W czasie spaceru możemy przejść całe polskie wybrzeże i zobaczyć z bliska latarnie morskie od najwyższej w Świnoujściu (64,8 m), poprzez piękne zabytkowe w Kołobrzegu czy Darłowie, po najniższą (13,5 m) znajdującą się w Jastarni, a tym samym dowiedzieć się wielu ciekawostek na temat tych urzekających budowli.
W Sea Parku jest również możliwość cofnięcia się w czasie, a to dzięki Oceanarium Prehistorycznemu w technologii 3D. jest to miejsce, które zachwyca. Sprawia, że możemy przenieść się w świat podwodnego życia ogromnych gadów. To sceny, w których zapoznamy się „oko w oko” z gatunkami, które żyły na Ziemi tysiące lat temu, a do tej pory mogliśmy je znaleźć jedynie w książkach.

One thought on “Łeba na wakacje dla zakochanych

  • Weddy

    30, marzec,2017 5 lat ago

    5

Comments are closed.