ON / BY Weddy/ IN Podróż poślubna/ 1 Comment

Na północnym krańcu Polski znajduje się jeden z najbardziej atrakcyjnych nadmorskich kurortów, czyli Władysławowo. To niewielkie miasteczko kryje w sobie wiele atrakcji, których dokładne poznanie może zająć wiele dni. A jeśli przeznaczymy na to jeszcze więcej czasu, z powodzeniem można tu spędzić uroczy i ciekawy miesiąc miodowy.

Piękne plaże i bliskość morza

Młode, zakochane pary w pierwszej kolejności mogą liczyć na niezapomniane spacery jedną z najczystszych plaż w Polsce. W granicach miasteczka znajduje się blisko 23 km różnorodnych plaż. Napotkamy czyste, piaszczyste, prawie białe plaże bez śladu kamyka, ale także kamieniste o stromych brzegach. Na tych drugich niektórzy z powodzeniem udają się na poszukiwania „Złota Bałtyku”, czyli bursztynu.

Władysławowo posiada aż 15 kąpielisk oraz jeden z najważniejszych na Bałtyku port rybacki. Oprócz funkcji czysto praktycznych, jakie powinien spełniać port, jest on również bardzo ciekawym miejscem rekreacyjnym. Dwa falochrony w kształcie łuku, które opasują go są jednocześnie molem spacerowym. Jest on także bazą wypadowa dla rejsów po Bałtyku, które pozostają już na zawsze w pamięci.

Aktywny wypoczynek i rozrywki podczas podróżny poślubnej?

Dla osób lubiących aktywnie spędzać czas doskonałym miejscem będzie Centralny Ośrodek Sportu. Poza tym sama bliskość morza pozwala na mnóstwo innych rozrywek. Pary lubiące ekstremalne doznania mogą się zdecydować na szalone pływanie na bananie czy wypożyczenie skuterów wodnych.

Atrakcje dla Pary Młodej

Jednak Władysławowo to nie tylko sport i aktywne formy spędzania czasu. Pary, które wola bardziej „bierne” zajęcia mogą wybrać się do Domu Rybaka. Baszta tego budynku pełni rolę tarasu widokowego. Po wejściu na wysokość 63 metrów możemy podziwiać widok na panoramę miasta, morze, Mierzeję Helską oraz Przylądek Rozewie. Dom Rybaka to nie tylko taras. Na jego trzecim piętrze mieści się oryginalne Muzeum Motyli.

Można tu podziwiać też prawie 1,5 tysiąca okazów z całego świata. Niektóre przeżyły nawet obie wojny światowe. Najstarszy okaz pochodzi z 1906 roku! Co więcej, w Wieży Domu Rybaka znajdziemy wystawę iluzji optycznych, zabawki optyczne z XIX wieku a nawet pierwszy w historii zmieniacz obrazów. Wystawa ta nazwana została Magicznym Zawrotem Głowy i jest to chyba całkiem słuszna nazwa.

Cisza i spokój dla romantycznych spacerów

We Władysławowie znajduje się również wiele miejsc dla par poszukujących ciszy i spokoju. Jeśli zdecydują się na spacery, z pewnością warto zawędrować na klif w Jastrzębiej Górze. Jest on wysoki na prawie 60 metrów, a na jego szczycie znajduje się pomnik-obelisk „Gwiazda Północy”. Jest to najdalej wysunięty na północ kraniec Polski.

Około 2 kilometrów od Jastrzębiej Góry znajduje się Latarnia Morska Rozewie, jedna z najstarszych i największych latarni w naszym kraju. Nieco na zachód od Władysławowa można sobie pozwolić na spacery w bardziej dzikich i pierwotnych miejscach, takich jak Wąwóz Chłapowski czy Lisi Jar.

A jak wygląda oferta na noclegi dla dwojga?

Władysławowo zapewnia rozrywek nie tylko na tydzień, ale i na cały miesiąc. Obojętnie czy pary wybiorą bardziej lub mniej aktywny sposób spędzania czasu, na pewno w tym urokliwym i czarującym miejscu nie zaznają nudy. Sprzyja temu również bogata oferta miejsc noclegowych.

Urocze noclegi nad morzem z przeznaczeniem dla dwóch osób czekają przez okrągły rok. Są to przede wszystkim kwatery prywatne w domach lub pensjonatach położonych z dala od centrum miasta. Są to także pokoje gościnne i hotelowe dla dwóch osób.

One thought on “Władysławowo miejscem wypadu na miodowy miesiąc

  • Dawid

    30, maj,2016 5 lat ago

    4.5

Comments are closed.