ON / BY Weddy/ IN Podróż poślubna/ 1 Comment
[et_pb_section admin_label=”section”][et_pb_row admin_label=”row”][et_pb_column type=”4_4″][et_pb_text admin_label=”Tekst” background_layout=”light” text_orientation=”left” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”]

Wyspa Wolin to największa z 40 polskich wysp o łącznym obszarze 265km2. Kształtem przypomina ona ogromny trójkąt. Miejsce to uważa się jednocześnie za jedno z najmłodszych tworów geologicznych. Poznaj Wolin i dowiedz się dlaczego jest tak bardzo popularny.

 

Wolin dla aktywnych

Wyspa Wolin to przede wszystkim bardzo atrakcyjne turystycznie miejsce. Swoją dobrą sławę zawdzięcza ono znajdującym się na jego obszarze znanym kąpieliskom jak na przykład Międzyzdroje czy Międzywodzie. Przez Wolin przebiegają też liczne znakowane i bardzo znane szlaki piesze – jak na przykład szlak im. dr. Czesława Piskorskiego czy Szlak Nad Bałtykiem i Zalewem Szczecińskim oraz szlaki rowerowe – Międzynarodowy szlak rowerowy wokół Bałtyku R-10 oraz Międzynarodowy szlak rowerowy wokół Zalewu Szczecińskiego R-66. Dzięki takim warunkom idealnie odpoczną tu osoby preferujące aktywny tryb życia.

 

Wolin dla zakochanych

Wyspa Wolin posiada jednak i inne walory. Głównie krajobrazowe i to właśnie one sprawiają, że doskonale będą się tu czuć Młode Pary. Większą część wyspy pokrywają gęste lasy Wolińskiego Parku Narodowego. Można się tam udać na romantyczny spacer. Poza tym na zakochanych czekają też przepiękne widoki z punktu na wzgórzu Zielonka – jest to panorama całej okolicy, która zachwyca niepowtarzalnym urokiem. Młodzi mogą też odwiedzić przepiękne Jezioro Turkusowe i nasycić nim swój wzrok.

 

Prócz tych wszystkich walorów wyspa Wolin posiada też bardzo dobrze rozbudowaną i przygotowaną bazę noclegową. Na przybyłych gości czekają atrakcyjne tanie noclegi nad morzem w bardzo malowniczej scenerii. Ofert tego typu nie brakuje szczególnie latem. Należy rozglądać się przede wszystkim za cichymi pensjonatami oraz ustronnymi pokojami gościnnymi. Te jednak na obszarze całego Wolina bardzo łatwo znaleźć.

 

 

[/et_pb_text][/et_pb_column][/et_pb_row][/et_pb_section]

One thought on “Wakacje dla zakochanych na wyspie Wolin

  • Dawid

    20, grudzień,2015 6 lat ago

    4.5

Comments are closed.