ON / BY Weddy/ IN Fotografia i filmowanie ślubne/ 1 Comment

Wybór dobrego kamerzysty to jedna z kluczowych decyzji podczas organizacji ślubu. To od niego zależeć będzie, czy najważniejszy dzień w życiu większości osób zostanie godnie uwieczniony – tak, by chciało się do niego wracać. Ze względu na wagę zadania, jakie spoczywa na barkach osoby filmującej ślub, wybór ten nie jest prosty. Oczywiście, nie znaczy to, że należy szukać w ciemno. Jak każdy fachowiec, dobry kamerzysta ma kilka cech, które znacznie ułatwiają wybór właściwej osoby. Jak zapewnić sobie wysokiej jakości wideofilmowanie ślubne?

Dobierz kamerzystę do swoich potrzeb

Każdy ślub stawia inne wymagania przed osobą filmującą to ważne wydarzenie. Upewnij się, że będzie ona w stanie sprostać wszystkim Twoim potrzebom. Jeżeli chcesz mieć do filmu wmontowaną specjalną ścieżkę muzyczną, oczekujesz pracy w plenerze lub pragniesz, by film miał konkretny motyw tematyczny, musisz o tym poinformować kamerzystę już na etapie „rekrutacji”. W zależności od życzeń, cena może ulec zmianie; niektórzy kamerzyści mogą np. w ogóle nie chcieć zrealizować pewnych Twoich założeń.

Przeprowadź rzetelną rozmowę z filmowcem

Najlepszym sposobem, by upewnić się, że kamerzysta spełni Twoje oczekiwania, jest spotkanie na żywo. Telefon czy email warto wykorzystać do umówienia krótkiej rozmowy, która pozwoli Ci nie tylko przedstawić swoje potrzeby, ale także poznać kamerzystę jako człowieka. Zapytaj kamerzystę o jego własne pomysły i doświadczenie z innych wesel, co pomoże Ci urozmaicić Twoją uroczystość. Pamiętaj, że osobowość kamerzysty jest równie istotna jak jego umiejętności – będzie on w Twoim pobliżu przez cały Twój ślub i wesele!

Upewnij się, że sprzęt do wideofilmowania spełnia Twoje wymogi jakościowe

Upewnij się, że sprzęt do wideofilmowania spełnia Twoje wymogi jakościowe

Nie musisz być profesjonalnym kamerzystą, by móc ocenić sprzęt wybranego kamerzysty – poproś go o próbkę jego prac, np. fragment przykładowego filmu z innego wesela. Upewnij się także, że osoba wybrana do filmowania Twojego wesela ma zapasowy sprzęt w razie awarii lub innych nieprzewidzianych okoliczności. Czasami, kamerzyści pracują w parach (z reguły, wiąże się to z dodatkowym kosztem), co pozwala na uchwycenie większej ilości niezapomnianych chwil z wesela i pozwala stworzyć niezapomniany materiał.

Dobry kamerzysta uchwyci wyjątkowe momenty podczas filmowania
Dobry kamerzysta uchwyci wyjątkowe momenty podczas filmowania

Miej na uwadze swój budżet

Każdy kamerzysta będzie miał inne wymagania finansowe. Dotyczyć to będzie zarówno samego procesu filmowania i wykorzystanego sprzętu, jak również montażu, nośnika oraz ilości wykonywanych kopii dla rodziny i znajomych.

Również czas filmującego gra tutaj istotną rolę – niektórzy chcą, by kamerzysta został do końca wesela, by nie przegapić żadnej, godnej uwiecznienia sytuacji. Dla innych, wesele ma dużo mniejsze znaczenie niż sam ślub i wynajmują wideofilmowanie ślubne tylko na sam początek uroczystości weselnej.

[/et_pb_text][et_pb_text admin_label=”Sprawdź opinie innych o kamerzyście” background_layout=”light” text_orientation=”left” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”]

Sprawdź opinie innych o kamerzyście

Gdy znasz już swoje wymagania dotyczące wesela, warto zasięgnąć opinii znajomych. Być może, byłeś niedawno na weselu, na którym ktoś korzystał z usług profesjonalnego kamerzysty, którego widziałbyś na swoim weselu? Jeżeli nie znasz nikogo, kto korzystał w ostatnim czasie z usług filmowania wesela, możesz poszukać opinii w Internecie. Niestety, w tym przypadku zdajesz się na komentarze anonimowych ludzi, a i ciężej Ci będzie znaleźć kogoś spełniającego Twoje wymagania bez rozmowy z samym kamerzystą.

[/et_pb_text][et_pb_text admin_label=”Kiedy dokonać rezerwacji?” background_layout=”light” text_orientation=”left” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”]

Kiedy dokonać rezerwacji?

Gdy tylko znasz termin wesela. Najlepsi w swoim fachu potrafią mieć kalendarz wypełniony zleceniami na kilka miesięcy do przodu. Dlatego tez, jeżeli już wkrótce stajesz przed ołtarzem (lub znasz kogoś, kogo przygotowania do wesela są w rozsypce i pragniesz takiej osobie pomóc), nie zwlekaj – ślub to wydarzenie niepowtarzalne, warto, by pamiątka z niego była jak najlepsza.

[/et_pb_text][/et_pb_column][/et_pb_row][/et_pb_section]

One thought on “Jak wybrać dobrego kamerzystę ślubnego?

  • Dawid

    10, Lipiec,2016 5 lat ago

    5

Comments are closed.