ON / BY Weddy/ IN Podróż poślubna/ 1 Comment

Bieszczady to jedne z piękniejszych i jednocześnie najdzikszych pasm górskich w Polsce. To miejsce, do którego wraca się po tysiąckroć. Bieszczady mają nam bardzo wiele do zaoferowania. Przede wszystkim są to bajeczne widoki oraz gwarancja, że w tym miejscu odpoczniemy i „naładujemy się” pozytywną energią. Zobacz, w jakiej jeszcze sytuacji sprawdzą się Bieszczady.

Chatka Puchatka w Bieszczadach o wschodzie Słońca
Chatka Puchatka w Bieszczadach o wschodzie Słońca (By Pudelek – Own work, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=45558943)

 

Bieszczady w pigułce

To rozległe pasmo górskie obejmuje Podkarpacie oraz fragment Słowacji i Ukrainy. Jej najwyższy szczyt – po stronie polskiej to Tarnica o wysokości 1346m n.p.m.. Bieszczady wykształciły się blisko 28 milionów lat temu. Na ich krajobraz składają się wysokie szczyty, malownicze połoniny oraz bardzo gęste lasy. Na szlakach bieszczadzkich aż roi się od dzikiej zwierzyny. Stąd też często mówi się, że Bieszczady to jedne z najdzikszych gór w Polsce.

 

Nie tylko dziko, ale i … romantycznie

Bieszczady to pasmo górskie, w którym mogą również wypocząć… wszyscy zakochani. Sprzyja temu głównie ich malowniczość.

Czy całe Bieszczady gwarantują nam szczęśliwe romantyczne chwile?

Wśród najbardziej wyjątkowych pod tym kątem obszarów należy zaliczyć: Bukowe Berdo, Rabią Skałę oraz Połoniny Wetlińską i Caryńską.

Najlepiej przybyć tam latem lub późną jesienią. Wtedy, bowiem Bieszczady przywitają nas niepowtarzalnymi malowniczymi krajobrazami. Gdy zaś wsłuchamy się w koncert świerszczy oraz wiatru, możemy bardzo szybko wprawić się w iście romantyczny nastrój.

 

A co z noclegiem?

Jednym słowem szukając miejsca idealnego na romantyczny wypoczynek Bieszczady powinny obowiązkowo znaleźć się na naszej liście rozważanych miejsc wyjazdu. Tym bardziej, że baza noclegowa obszaru Bieszczad jest doskonale przygotowana do podjęcia gości i to o każdej porze roku. Ofert typu tanie kwatery w Bieszczadach np. w Ustrzykach Dolnych dla dwojga także nie brakuje.

Oczywiście, jeżeli jesteście na to gotowi, możecie spróbować wybrać ekstralne wręcz warunki i nocować w namiocie – maksymalnie blisko natury. Ostrzegamy jednak, że niezapowiedziane, nocne odwiedziny niedźwiedzia lub wilka są całkiem realne!

W Bieszczadach można natknąć się na niedźwiedzie
W Bieszczadach można natknąć się na niedźwiedzie

One thought on “Romantyczne Bieszczady

  • Dawid

    10, lipiec,2016 6 lat ago

    4.5

Comments are closed.